fbpx
EN PL
Kontakt

Crept-Studio.pl, 96-200 Rawa Mazowiecka, Niwna 42A

Zadzwoń teraz! (+48) 786 95 03 34 biuro@crept-studio.pl
Obserwuj nas!

Panel klienta

Chcąc sprzedawać produkty w Internecie, trzeba odpowiednio produkt pokazać. Tylko w ten sposób zachęcisz kupującego. Jedną z najważniejszych wytycznych serwisów aukcyjnych jest zachowanie idealnie białego tła. Jak to zrobić? W jaki sposób łączyć atrakcyjność produktu z tymi wytycznymi? Jak zrobić idealne zdjęcia produktowe na biały tle?

W namiocie bezcieniowym

Każdy wie, że przedmioty rzucają cień. Dlatego zdjęcie produktu na białym tle najlepiej wykonać przy pomocy namiotu bezcieniowego. Wykorzystując jednolite tło i panele LED można wykonać zdjęcia, które nie będą miały odbić i cieni. Namiot z panelami LED pozwoli odpowiednio doświetlić fotografowany produkt i wyraźnie pokazać jego wygląd.

Jak zrobić namiot bezcieniowy samemu? Jak zrobić zdjęcia produktowe na białym tle?
Namiot bezcieniowy własnej produkcji. Zobacz jak go zrobić! Klik.

Gdy nie ma namiotu bezcieniowego – jak zrobić zdjęcie produktu na białym tle?

Do wykonania naprawdę wysokiej jakości zdjęć produktu na białym tle, potrzeba kilku rzeczy:  

 • aparat cyfrowy
 • oświetlenie – świetne są lampy pierścieniowe
 • szkło akrylowe, czyli pleksi
 • białe tło może to być: biały brystol, ściana, papier
 • statyw do aparatu
Domowy sposób na zdjęcia na białym tle

Jak zrobić zdjęcia kolorowych produktów na białym tle?

Po pierwsze bardzo ważne jest ustawienie lamp. Odpowiednie oświetlenie to minimum 3 lampy. Przy ich użyciu można prawidłowo doświetlić produkt. Optymalnie są potrzebne 4 lampy. Dwie oświetlą produkt, a dwie kolejne  oświetlą tło. Te ostatnie będą służyły do wybielania tła. Dobieramy odpowiednio moc lamp.  Produkt musi być dobrze oświetlony. Takie oświetlenie zapewni zdjęciu głębię ostrości i idealnie pokażą fotografowany produkt.

Po drugie ciekawym rozwiązaniem jest właśnie podłożenie szyby lub podstawki z pleksi. Jak to zrobić? Dzięki szybie uzyskasz ciekawe odbicie produktu. Będzie podobne do tego, które jest w tafli wody. Zbyt mocne odbicie zniweluje filtr polaryzacyjny.

Po trzecie – balans bieli, który najprościej rzecz ujmując jest korektą fotografii cyfrowej. Ma ona na celu uzyskanie realistycznych kolorów. By wprowadzić wzorzec bieli najlepiej wykorzystać szarą kartę lub tło. Potem trzeba sprawdzić podgląd przepaleń w programie graficznym. Wartość RGB można sprawdzić poprzez najechanie kursorem na dowolny obszar tła. Zdjęcia produktów muszą być dostosowane do określonych wymogów w serwisach aukcyjnych. Na przykład Allegro zaleca robienie zdjęć na białym tle, które mają wartość RGB 255.255.255.

Jak zrobić zdjęcia białych produktów na białym tle?

Zdjęcia białych produktów, które są wykonywane na białym tle, mogą stwarzać trochę problemów. Trudnością jest oddzielenie i zaznaczenie krawędzi w taki sposób, by można było dostrzec granicę między produktem, a tłem. Co należy w takim przypadku zrobić?

 • Zrób zdjęcie i zapisz jego kopię.
 • Przygotuje dwa czarne, tekturowe lub wykonane z pianki modelarskiej prostokąty.
 • Postaw czarne zastawki blisko produktu. Dzięki temu trikowi zarysujesz krawędzie fotografowanego towaru.
 • Zrób ponownie zdjęcie, ale na identycznych ustawieniach, jakie miało pierwsze.
 • Edytuj zdjęcia w programie do ich obróbki – używając pierwszego zdjęcia wymaż z tła czarne zastawki. (Polecamy rozwiązania firmy Adobe® – Lightroom, bądź darmowe np. Gimp®)

Potrzebujesz profesjonalnych zdjęć produktowych?

Napisz do nas w sprawie darmowej wyceny. Zobacz nasze realizacje: https://crept-studio.pl/portfolio

Uzyskaj już dziś darmową wycenę!

Zapraszamy do kontaktu z nami – Twórz z nami swoją markę! – https://crept-studio.pl/contact/

Jesteśmy czołową agencją reklamową w Polsce, więc naszą siłą jest umiejętność tworzenia skutecznych materiałów reklamowych, które nie tylko przyciągają uwagę, lecz również generują zyski.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz nietuzinkowego projektu?

Zacznijmy współpracę!

Zamów darmową wycenę
 • right image
 • Left Image